U Loparu otvoreno prvo rapsko vanjsko penjalište

3.7. Rabljani su imali priliku sudjelovati na otvaranju prvog rapskog vanjskog penjališta Vela Stin na otoku Rabu, točnije Rajskoj plaži u Loparu.

Cijela inicijativa krenula je od strane Udruge za djecu i mlade Kocka u kojoj Vitomir Maričić na Kockinom unutrašnjem boulderu trenira djecu i mlade slobodnom penjanju. Zbog velikog interesa i želje djece za isprobavanjem drugih vidova penjanja kroz cijelu godinu radilo se na otvorenom vanjskom penjalištu. Penjalište je otvorio direktor Turističke zajednice Općine Lopar Marin Mušćo popevši svoj prvi smjer pod nazivom Hvali more.

Osim tog smjera, penjači će se moći zabaviti s još 11 smjerova težina 4b-6c, prikladnih za mlade penjače i početnike.

Direktor TZ i Načelnik Općine Lopar istakli su važnost suradnje na ovom projektu, te zadovoljstvo realiziranim poslom i otvaranjem mogućnosti za dodatnu turističku ponudu u njihovoj Općini. Osim podrške Turističke zajednice Općine Lopara cijeli projekt ne bi bilo moguće realizirati bez ostalih partnera-Primorsko-goranske županije, Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU i Grada Raba.